Mur(al) łączący pokolenia. Uroczyste odsłonięcie odrestaurowanego malunku na murze wrocławskiego zoo

Mur(al) łączący pokolenia. Uroczyste odsłonięcie odrestaurowanego malunku na murze wrocławskiego zoo

Opublikowany

W sobotę 30 września o godz. 11.30 na promenadzie zachodniej części nadodrzańskiego wału odbędzie się wyjątkowa uroczystość. Tego dnia przy moście Zwierzynieckim odsłonięty zostanie wyremontowany mural zdobiący ogrodzenie wrocławskiego zoo. CreativeMorningsWRO jest partnerem wydarzenia.
40 lat temu plastyk Jerzy Wołoszynowicz stworzył dzieło, można rzec, wiekopomne. Namalował na murze zoo postacie dzikich zwierząt „biegnących” przez ponad 350 metrów długości obiektu. Jednak warunki klimatyczne, wandale i czas zrobiły swoje: bliski sercu wielu pokoleniom wrocławian mural zniszczał, a jego pogarszający się stan zwracał uwagę mijających go spacerowiczów. Na szczęście na apel młodej wrocławianki, Jagody Łagiewskiej, o pomoc w jego odrestaurowaniu zareagowali mieszkańcy Wrocławia, deklarując społeczną i – co ważne – bezinteresowną pomoc.
Rozpoczęte w maju br. prace renowacyjne muralu z udziałem jego autora wreszcie dobiegły końca. Ich zwieńczeniem będzie oficjalne odsłonięcie odnowionego muralu na murze okalającym wrocławskie zoo w sobotę 30 września o godz. 11.30. Wydarzenie rozpocznie wcześniejsza konferencja prasowa, podczas której goście będą mogli zadać pytania wszystkim uczestnikom renowacji: w tym Jagodzie Łagiewskiej, pomysłodawczyni i koordynatorce prac, oraz autorowi dzieła – Jerzemu Wołoszynowiczowi.
Na ten dzień zaplanowano także mnóstwo atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych gości, m.in.: malowanie długiej na około 100 metrów kolorowanki odzwierciedlającej postacie zwierząt z muralu, opowieść przewodnika o historii obiektu czy specjalny pokaz pantomimy. Każdy miłośnik twórczości pana Wołoszynowicza będzie też mógł zdobyć autorskie plakaty pamiątkowe z autografem artysty. Nie zabraknie również poczęstunku w postaci pysznej waty cukrowej od Słodkiego Misia i smakołyków od innych food trucków, jakie zagoszczą tego dnia na nadodrzańskim wale.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych w sobotę 30 września o godz. 11.30 na promenadę wału nadodrzańskiego w okolicy mostu Zwierzynieckiego we Wrocławiu. Partnerami wydarzenia są: CreativeMorningsWRO, Brand Voice, Me & My Friends, ZaZoo Beach Bar, PowerEvents, Smoliński Party Service, Fabryka Sensu, intive, HD-Print.
Zapraszamy na spotkanie z Jagodą Łagiewską w ramach CreativeMorningsWRO, które odbędzie się 29 września w Muzeum Architektury we Wrocławiu- więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CreativeMorningsWRO_plan wydarzenia 30.09.2017.jpg

grafika | 359 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_wrocławski mural zoo (3).jpg

grafika | 660 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_wrocławski mural zoo (5).jpg

grafika | 804 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_wrocławski mural zoo (2).jpg

grafika | 583 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_wrocławski mural zoo (1).jpg

grafika | 513 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_wrocławski mural zoo (4).jpg

grafika | 385 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_Odsłonięcie wyremontowanego muralu na murze wrocławskiego zoo.docx

docx | 32,1 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Kierunek: Warszawa! Wrocławski krasnal dotrze nad Wisłę

temu

Ostrów Tumski? Most Grunwaldzki? Miejski Rynek? Nie. Wrocław od lat słynie z jednej ze swoich najbardziej rozpoznawalnych wizytówek: obecnych w różnych częściach miasta krasnali z brązu. Tym razem jeden z nich – Życzliwek Podróżnik – wyruszy 22 września w podróż do stoli
Hrabiny z Wrocławia ruszają na podbój Europy

temu

Mistrzostwo kraju i Puchar Polski w softballu kobiet to dla nich za mało. Teraz Hrabiny z Wrocławia chcą powalczyć z najlepszymi drużynami klubowymi na kontynencie i zbierają środki na wyjazd. Rozgrywki Pucharu Europy odbędą się we Włoszech od 20 do 25 sierpnia 2018 roku.
Jedyne Muzeum Architektury w Polsce opuszcza swoje mury

temu

Plenerowy pawilon z pergolą i kawiarnią, wyjątkowa twórczość malarza Leona Tarasewicza oraz wystawa ,,Trzy Początki. 1918-1945-1989” z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości – to trzy główne atrakcje przygotowane przez Muzeum Architektury we Wrocławiu w 2018 roku. Za wizerunkową odsłonę wydarzeń oraz relacje ze sponsorami od kwietnia br. odpowiada agencja Brand Voice (Grupa Me & My Friends).
The IFAB wprowadza VAR do Przepisów Gry w piłkę nożną

temu

Mistrzostwa Świata w Rosji będą pierwszym mundialem w historii, podczas którego sędziowie będą mogli korzystać z powtórek wideo. Zielone światło na wykorzystanie systemu VAR dała organizacja The International Football Association Board, która od 1886 roku tworzy Przepisy Gry w piłkę nożną. Dzięki polskiej agencji z Wrocławia – Grupie Me & My Friends – jej głos jest słyszalny wśród fanów futbolu również w internecie i mediach społecznościowych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.