Śmierć – inny wymiar życia. Jerzy Kawecki gościem kolejnego poranka z cyklu CreativeMorningsWRO pt. „Death”

Śmierć – inny wymiar życia. Jerzy Kawecki gościem kolejnego poranka z cyklu CreativeMorningsWRO pt. „Death”

Opublikowany

Jest inna. Czasem przychodzi nieproszona, kiedy indziej długo wyczekiwana - pojawia się w końcu w drzwiach. Przeraża, bo przynosi ze sobą w pakiecie nieznane, z drugiej strony mocno intryguje. Ale mimo że ma różne twarze, wszystko z nią związane kończy się tak samo: śmiercią. Wielką, fascynującą niewiadomą. I właśnie o tym aspekcie wciąż niezgłębionego zjawiska, jakim jest koniec ludzkiego życia, powie medyk sądowy Jerzy Kawecki na kolejnym spotkaniu z cyklu CreativeMorningsWRO 10 listopada w Hali Stulecia.

Śmierć to koniec. Przerażający i permanentny. Ale nie dla wszystkich. Bo niektórzy traktują ją jako początek czegoś interesującego i wciąż niezgłębionego. Swoistej przygody, której wymiar wychodzi daleko poza fizyczność ludzkiego ciała, przenikając wiele innych, różnych aspektów egzystencji. Nic w tym zresztą dziwnego: śmierć jako etap nieuchronnie kończący życie od zarania dziejów i w miarę rozwoju cywilizacji cieszył się (i wciąż zresztą cieszy) niesłabnącym zainteresowaniem. Czy to artystów, naukowców, lekarzy, czy też zwykłych ludzi. Otoczona zazwyczaj nimbem tajemniczości uchodziła za siłę, której nikt nie jest w stanie pojąć i nie może się jej „oprzeć”. Rzadko jednak kiedy ktoś zadawał pytanie o to, jaki jest jej racjonalny wymiar. Bo czy tak niepowtarzalne wydarzenie w ludzkim życiu można traktować jak zjawisko, którego nie trzeba upiększać i ubierać w górnolotne określenia, a powinno przedstawiać w zwykły, pragmatyczny sposób?
Tej właśnie odpowiedzi szuka głównie medycyna, a sądowa w szczególności – dziedzina dla wielu odkrywana głównie w książkach kryminalnych lub serialach, gdzie coraz częściej najciekawszym bohaterem, mającym fascynującą wiedzę, jest specjalista medycyny sądowej. Człowiek, dla którego martwe ciało to początek prac na polu, na którym co rusz nowe ślady wywracają ustalone wcześniej koncepcje do góry nogami i wciągają w poszukiwanie odpowiedzi na masę rodzących się wciąż pytań. I to zagadnienia z zakresu tanatologii – nauki o śmierci – będą przedmiotem wystąpienia dr. n. med. Jerzego Kaweckiego, specjalisty medycyny sądowej, starszego wykładowcy Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu CreativeMorningsWRO już 10 listopada o godz. 8.30 w Hali Stulecia.
Agenda na 10 listopada 2017 r. (piątek):
8:30-9:00 – rejestracja i śniadanie
9:00-9:10 – rozpoczęcie, powitanie
9:10-9:30 – wystąpienie Jerzego Kaweckiego
9:30-10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)
Miejsce: Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1 - Wrocławskie Centrum Kongresowe -
Sala Konferencyjna C.
Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 6 listopada o godz. 11.00 pod adresem: https://creativemornings.com/talks/jerzy-kawecki
Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.
Więcej informacji na temat CreativeMornings Wrocław można znaleźć na:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CreativeMorningsWRO_spotkanie w TIFF Center_fot. Alicja Sikora.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_spotkanie w Sky Tower_fot. Daniel Goraj_photonflux..jpg

grafika | 339 KB

Pobierz
CreativeMorningsWro Logo.png

grafika | 8,84 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_Death_JerzyKawecki.docx

docx | 32,6 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_Jerzy Kawecki_fot. Gabriela Orlik.jpg

grafika | 3,12 MB

Pobierz
Powiązane artykuły
Premiera w Capitolu: Konrad Imiela o Chaosie

temu

Reżyseruje spektakle, gra i śpiewa na scenie, pisze piosenki i scenariusze, a od 2006 roku jest Dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W piątek 21 września o godz. 8.30 Konrad Imiela wystąpi w nowej dla siebie roli. Nie będzie to jednak następny spektakl w repertuarze teatru, a kolejne z globalnych spotkań CreativeMornings podczas którego aktor i reżyser zmierzy się z tematem Chaosu.
Wrocławianie zjedzą po raz pierwszy śniadanie na plaży

temu

Aromat świeżo palonej kawy na plaży nad Odrą w piątkowy poranek? W ten właśnie sposób CreativeMornings obudzi wrocławian 15 czerwca w ZaZoo Beach Bar. Gościem kolejnego kreatywnego spotkania będzie Łukasz Mrowiński, jeden z założycieli Etno Café, który opowie o rzemiośle parzenia kawy.
CreativeMornings chce się pochwalić Wrocławiem w Nowym Jorku

temu

Co najmniej pół tysiąca osób z sześciu kontynentów chce przyjechać 28-31 sierpnia 2018 roku na Summit Camp w Nowym Jorku. Czy do tego grona dołączą wrocławianie jako jedyny zespół z Polski? Po prawie półtora roku zaangażowania w inicjatywę CreativeMornings i 17 kreatywnych spotkaniach z udziałem ponad 1500 uczestników, organizatorzy walczą o swoje marzenie i zbierają środki na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.
Marian Misiak o sile środowiskowej integracji

temu

O mieście i kulturze opowiada za pomocą liter. Marian Misiak zaprojektował nowy symbol Muzeum Narodowego we Wrocławiu i przyczynił się do reaktywacji Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej po 50 latach przerwy. Projektant, typograf i publicysta spotka się z uczestnikami CreativeMorningsWRO w piątek 18 maja o godz. 8:30 w nowej klubokawiarni Recepcja przy ul. Ruskiej 46A.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.