Mamy to! CreativeMornings we Wrocławiu

Mamy to! CreativeMornings we Wrocławiu

Opublikowany

Już 27 stycznia odbędzie się pierwsze spotkanie CreativeMornings we Wrocławiu. Gościem specjalnym będzie Grzegorz Bral, reżyser teatralny i współzałożyciel Teatru Pieśń Kozła. To okazja do udziału w globalnym projekcie porannych śniadań dla wszystkich kreatywnych. Tematem przewodnim wydarzenia jest słowo „Mystery”. Stanowi ono punkt wyjścia do wspólnych rozmów podczas prelekcji z gościem.

CreativeMornings to międzynarodowa inicjatywa, która zrodziła się w Nowym Jorku i szybko zdobyła popularność w Europie. Obecnie na całym świecie jest ponad 160 miast, w których raz w miesiącu odbywają się kreatywne śniadania pod wspólnym hasłem. Ideą spotkań jest docieranie do ludzi z pasją i dobrymi pomysłami, w każdym wieku i z różnymi doświadczeniami, by znaleźć sposób na rozwój i realizować wspólne cele. Wrocław dołączył do listy kreatywnych miast dzięki Katarzynie Budzyń-Pepłowskiej. Zbudowała ona zespół młodych ludzi zaangażowanych w tworzenie marki CreativeMornings.
Od filmu do kreatywnych spotkań
To właśnie z ich pomocą powstał film pokazujący Wrocław jako najbardziej kreatywne i tętniące życiem miasto w Polsce. Produkcja została doceniona przez twórców inicjatywy z Nowego Jorku i wrocławianka uzyskała licencję na organizowanie spotkań w swoim mieście. Bohaterami filmu stali się lokalni artyści. Wśród nich znaleźli się m.in. malarze, przedstawiciele sceny teatralnej, tanecznej i cyrkowej, oraz wielu innych ludzi sztuki, bez których realizacja nie mogłaby powstać. Za produkcję odpowiedzialna jest grupa filmowa FATTMEDIA. – Kreatywność jest w każdym z nas. Dzięki CreativeMornings nasze miasto będzie jeszcze bardziej inspirujące. Zależało mi na stworzeniu otwartej przestrzeni we Wrocławiu, by ludzie mogli inspirować siebie nawzajem i motywować do działań, które kochają. Wierzę w siłę społeczności, zaangażowanie, w naukę od innych. Dlatego chcę, aby kreatywne piątki łączyły ludzi, którzy swoją pasją zarażają innych i przyczyniają się do zmian najbliższego otoczenia oraz miast na całym świecie. – mówi Katarzyna Budzyń-Pepłowska, która na co dzień prowadzi agencję PR Brand Voice.
Film można obejrzeć na: https://vimeo.com/184748295.
Początki CreativeMornings
Idea spotkań zrodziła się w Nowym Jorku. Zainicjowała je w 2008 r. Tina Roth Eisenberg, projektantka, autorka bloga o designie Swissmiss oraz założycielka sklepu ze zmywalnymi tatuażami Tattly. Zależało jej na stworzeniu i promowaniu otwartej przestrzeni, w której mogą spotkać się osoby o podobnych poglądach. Wzajemne inspirowanie i poznawanie siebie oraz lokalnej społeczności to główna zasada przyświecająca wydarzeniom. Piątkowym spotkaniom za każdym razem przypisane jest inne globalne hasło, które jest ustalane przez organizatorów z innych miast. Stanowi ono wspólny mianownik dla całej społeczności.
Terminy spotkań
CreativeMornings odbywają się w jeden wybrany piątek miesiąca, w godzinach porannych. Nawiązując do tematu wydarzenia, organizatorzy będą wybierali jedno wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia, by zorganizować w nim wyjątkowe śniadanie. O miejscu pierwszego spotkania organizatorzy będą informować na fanpage’u CreativeMorningsWRO.
Pierwsze spotkanie CreativeMornings odbędzie się 27 stycznia we Wrocławiu. W styczniu głównym hasłem światowych spotkań dla pomysłowych będzie „Mystery”, czyli tajemnica i wszystko, co się z nią wiąże. Temat inspirująco rozwinie Grzegorz Bral – reżyser teatralny i współzałożyciel Teatru Pieśń Kozła. Udział w evencie może wziąć każdy. Wystarczy zarejestrować się wcześniej i zarezerwować miejsce na stronie https://creativemornings.com/cities/wro. Zapisy rozpoczynają się w poniedziałek 23 stycznia o godz. 11.
Spotkania CreativeMornings są bezpłatne dzięki wsparciu globalnych partnerów: Shutterstock, Wix, MailChimp oraz zaangażowaniu lokalnych firm, takich, jak Brand Voice oraz Grupa Me & My Friends. Organizatorzy zapraszają również do współpracy wolontariuszy, partnerów oraz sponsorów, którzy pomogą budować markę CreativeMornings we Wrocławiu.
Więcej informacji na temat CreativeMornings Wrocław można znaleźć na:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CreativeMorning Wrocław backstage z planu filmowego (2).jpg

grafika | 2,22 MB

Pobierz
CreativeMorning Wrocław backstage z planu filmowego (1).jpg

grafika | 1,77 MB

Pobierz
Mamy to! CreativeMornings we Wrocławiu_informacja prasowa.docx

docx | 184 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Premiera w Capitolu: Konrad Imiela o Chaosie

temu

Reżyseruje spektakle, gra i śpiewa na scenie, pisze piosenki i scenariusze, a od 2006 roku jest Dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W piątek 21 września o godz. 8.30 Konrad Imiela wystąpi w nowej dla siebie roli. Nie będzie to jednak następny spektakl w repertuarze teatru, a kolejne z globalnych spotkań CreativeMornings podczas którego aktor i reżyser zmierzy się z tematem Chaosu.
Wrocławianie zjedzą po raz pierwszy śniadanie na plaży

temu

Aromat świeżo palonej kawy na plaży nad Odrą w piątkowy poranek? W ten właśnie sposób CreativeMornings obudzi wrocławian 15 czerwca w ZaZoo Beach Bar. Gościem kolejnego kreatywnego spotkania będzie Łukasz Mrowiński, jeden z założycieli Etno Café, który opowie o rzemiośle parzenia kawy.
CreativeMornings chce się pochwalić Wrocławiem w Nowym Jorku

temu

Co najmniej pół tysiąca osób z sześciu kontynentów chce przyjechać 28-31 sierpnia 2018 roku na Summit Camp w Nowym Jorku. Czy do tego grona dołączą wrocławianie jako jedyny zespół z Polski? Po prawie półtora roku zaangażowania w inicjatywę CreativeMornings i 17 kreatywnych spotkaniach z udziałem ponad 1500 uczestników, organizatorzy walczą o swoje marzenie i zbierają środki na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.
Marian Misiak o sile środowiskowej integracji

temu

O mieście i kulturze opowiada za pomocą liter. Marian Misiak zaprojektował nowy symbol Muzeum Narodowego we Wrocławiu i przyczynił się do reaktywacji Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej po 50 latach przerwy. Projektant, typograf i publicysta spotka się z uczestnikami CreativeMorningsWRO w piątek 18 maja o godz. 8:30 w nowej klubokawiarni Recepcja przy ul. Ruskiej 46A.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.