Miłość jak szkoła życia. Spotkanie z L.U.C-iem z cyklu CreativeMorningsWRO

Miłość jak szkoła życia. Spotkanie z L.U.C-iem z cyklu CreativeMorningsWRO

Opublikowany

Mówią, że sztuka to siła napędowa życia artystów. Ale ten kreatywny motor ma różne oblicza. Raz jest emocjonującą przygodą, kiedy indziej niedającym się okiełznać żywiołem. Zasmuca, ale też zachwyca, sprawiając, że życie artysty staje się prawdziwą sztuką przetrwania w dzisiejszym świecie. I właśnie o tym trudnym aspekcie kreatywnej duszy opowie kolejny gość cyklu  CreativeMorningsWRO – Łukasz L.U.C Rostkowski już 2 czerwca o 8.30.

Jak powiedział kiedyś Hipokrates: sztuka trwa długo, życie krótko. Dla niepokornej artystycznej duszy jest jak kroplówka pełna życiowej siły, która daje napęd do działania. Ale czasem tego paliwa potrzeba o wiele więcej, by sprostać także trudom codzienności. Bo życie artysty jest jak jazda bez trzymanki – to swoista szkoła przetrwania, w której albo się odnajdzie, albo wypadnie z toru tego kreatywnego wyścigu. I co najważniejsze: codzienność artysty z pewnością różni się od życia ludzi niebiorących udziału w tym kreatywnym kołowrotku wrażeń. Pytanie tylko jak bardzo?
Czy można połączyć niekiedy dwa tak różne światy: (bardziej lub mniej) wzniosłą sztukę i zwykłe życie? Życie rodzinne i miłość z ciągłymi wyjazdami i nieobecnością w domu? Napięte deadline’y, koncertowy zgiełk i ciągłe bycie w biegu z potrzebą doświadczenia chwili spokoju? Jednym słowem: skąd brać siłę
i jak przetrwać taką szkołę przetrwania w jednym kawałku? O swojej recepcie na to opowie Łukasz L.U.C Rostkowski – kolejny gość cyklu CreativeMorningsWRO już w piątek 2 czerwca br. o godz. 8.30 w pubie Bułka z Masłem. Serdecznie zapraszamy!
Łukasz L.U.C Rostkowski
Związany z Wrocławiem wokalista, muzyk, raper i społecznik. Założyciel znanej formacji Kanał Audytywny grającej muzykę łączącą elementy hip-hopu, trip-hopu i jazzu. Jak sam o sobie mówi, w swojej twórczości stara się łączyć elementy z czterech pograniczy sztuki: muzyki, słowa, filmu i grafiki. Dotychczas spod jego ręki wyszło 12 albumów muzycznych. Zdobywca wielu prestiżowych nagród, m.in.: Paszportu Polityki, Fryderyków i Mateuszów Trójki. Jego wszechstronne zainteresowania obejmują także społeczne happeningi, czego dowodem jest projekt „Pospolite ruszenie” z 2011 roku. Wtedy to na jednym z wrocławskich osiedli z pomocą artystycznych instalacji zainicjował dialog dotyczący estetyki w przestrzeni publicznej, a dokładniej nijakości polskich blokowisk. Jest również autorem corocznego Dnia Słowa „Rymoliryktando” – specjalnego festiwalu mającego na celu promocję języka polskiego. W 2015 r. w ramach współpracy z Europejską Stolicą Kultury Wrocław 2016 założył z Janem Featem największy w Europie hip-hopowo-brassowy kolektyw REBEL BABEL ENSEMBLE. Aktywny, wręcz nadaktywny uczestnik polskiej sceny kulturalnej, cierpiący ciągły głód artystycznych wrażeń – nie tylko własnego autorstwa.
30 maja odbędzie się premiera nowego teledysku rapera do piosenki „Tinderelations”.
Zapisy internetowe ruszyły w poniedziałek 29 maja pod adresem: https://creativemornings.com/cities/wro. Wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.
Agenda na 2 czerwca 2017 (piątek):
08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Łukasza L.U.C-a Rostkowskiego
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)
Miejsce: Bułka z Masłem, ul. Włodkowica 8a 50-072 Wrocław
Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/2qmTEMp
Spotkania CreativeMornings to inicjatywa wspierana zarówno przez partnerów globalnych, takich jak: Shutterstock, Wix i MailChimp, jak i lokalnych w Polsce: firmy Brand Voice i Grupę Me & My Friends. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich chętnych wolontariuszy, partnerów i sponsorów mogących pomóc w przygotowaniu spotkań i tym samym budowaniu marki CreativeMornings we Wrocławiu.
Więcej informacji na temat CreativeMornings Wrocław można znaleźć na:
Szczególne podziękowania ekipa CreativeMorningsWRO składa na ręce właścicieli Bułki z Masłem – sponsora tego spotkania. Kłaniamy się w pas (a nawet jeszcze niżej) za Wasze wsparcie!

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CreativeMorningsWRO_Łukasz L.U.C Rostkowski.jpg

grafika | 57,2 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_Łukasz L.U.C Rostkowski 02.06.2017.docx

docx | 31,6 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Ciekawość to pierwszy stopień do… O pilatesie i nie tylko na CreativeMorningsWRO

temu

Nie rozstajemy się z nim ani na chwilę, mimo to wciąż ludzkie ciało pozostaje dla nas tajemnicze i niezbadane. Lutowym tematem CreativeMorningsWRO będzie ciekawość, a na pytania uczestników odpowie Gosia Szymczyk, fizjoterapeutka i instruktorka pilatesu, która współpracuje ze sportowcami, aktorami i tancerzami. Bezpłatne spotkanie odbędzie się 23 lutego w siedzibie SYSTEMA przy ul. Ruskiej 51, a dla chętnych rozpocznie się nietypowo o 7:45 od wspólnego treningu.
Premiera w Capitolu: Konrad Imiela o Chaosie

temu

Reżyseruje spektakle, gra i śpiewa na scenie, pisze piosenki i scenariusze, a od 2006 roku jest Dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W piątek 21 września o godz. 8.30 Konrad Imiela wystąpi w nowej dla siebie roli. Nie będzie to jednak następny spektakl w repertuarze teatru, a kolejne z globalnych spotkań CreativeMornings podczas którego aktor i reżyser zmierzy się z tematem Chaosu.
Wrocławianie zjedzą po raz pierwszy śniadanie na plaży

temu

Aromat świeżo palonej kawy na plaży nad Odrą w piątkowy poranek? W ten właśnie sposób CreativeMornings obudzi wrocławian 15 czerwca w ZaZoo Beach Bar. Gościem kolejnego kreatywnego spotkania będzie Łukasz Mrowiński, jeden z założycieli Etno Café, który opowie o rzemiośle parzenia kawy.
CreativeMornings chce się pochwalić Wrocławiem w Nowym Jorku

temu

Co najmniej pół tysiąca osób z sześciu kontynentów chce przyjechać 28-31 sierpnia 2018 roku na Summit Camp w Nowym Jorku. Czy do tego grona dołączą wrocławianie jako jedyny zespół z Polski? Po prawie półtora roku zaangażowania w inicjatywę CreativeMornings i 17 kreatywnych spotkaniach z udziałem ponad 1500 uczestników, organizatorzy walczą o swoje marzenie i zbierają środki na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.