Każdą barierę można pokonać. Wystarczy chcieć. Tomasz Jakub Sysło gościem kolejnego spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Equality”

Każdą barierę można pokonać. Wystarczy chcieć. Tomasz Jakub Sysło gościem kolejnego spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Equality”

Opublikowany

Jesteś tolerancyjny? Wyrozumiały? Działasz ponad podziałami? Pewnie lubisz tak o sobie myśleć. Spokojnie, każdy tak ma. Jednak często w obliczu zwykłego, codziennego problemu cała ta „światła” otoczka zwyczajnie pęka. Stajemy się wtedy niewyrozumiali i udajemy, że nie widzimy napotkanej trudności. Budujemy wokół siebie gruby mur niepotrzebnej i irracjonalnej nietolerancji. A wystarczy tak niewiele, by ją pokonać – z pożytkiem dla siebie i innych.

W życiu sami stawiamy sobie bariery z pozoru nie do przekroczenia. I w ten właśnie sposób robimy z siebie ludzi bojących się wychodzić poza schematy. Ale owe blokady, jakiekolwiek by nie były, da się zawsze pokonać. Wystarczy tylko porzucić egoizm, bo ten zabija wszelką empatię – emocję tak mocno deficytową w dzisiejszym świecie.
Z takimi barierami właśnie walczy Tomasz Jakub Sysło – artysta, grafik i performer, gość kolejnego spotkania z cyklu CreativeMorningsWRO realizowanego pod hasłem „Equality”. W swojej sztuce zajmuje się takim modelowaniem i przekształcaniem rzeczywistości, by była dobra i wygodna dla wszystkich. Wykorzystuje swój talent, by obnażać „niewygodne” absurdy codzienności: mentalne, komunikacyjne czy fizyczne, umieszczając w swoich dziełach treści w prosty, pozytywny sposób tłumaczące, co jest dobre, a co złe w życiu.
„Wystarczy trochę empatii, by zrównać wszystkie uprzedzenia i problemy oraz zainteresowanie czymś więcej niż czubek własnego nosa”, mówi Sysło. Jedno zdjęcie celnie piętnujące absurd świata, jeden taki rysunek i nagle uzmysławiamy sobie ogrom barier, jakie wyrastają wokół nas. A sztuka i kultura nadaje się do tego idealnie, bo z ich pomocą można dosłownie niwelować i zrównywać wszelkie różnice. Bo o to przecież w tym chodzi, prawda? Bez (żadnych) wyjątków.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na spotkanie w dniu 28 lipca o godzinie 8.30 w OVO Wrocław na ul. Podwale 83 we Wrocławiu. Zapisy internetowe ruszają 24 lipca o godz. 11.00 pod adresem: https://creativemornings.com/talks/equality-tomasz-jakub-syslo. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.

Kreatywność to jest coś, z czym się OVO Wrocław bardzo się „lubi”. Bo sam nasz hotel jest swoistym dowodem na to, że można w pomysłowy i zarazem oryginalny sposób połączyć najwyższych lotów sztukę architektoniczną z ponadczasowym designem. Dlatego z przyjemnością będziemy gościć zarówno organizatorów, jak i gości kolejnego spotkania z cyklu CreativeMorningsWRO w naszych progach. Chcemy być miejscem, gdzie spotkają się ludzie, dla których te pojęcia: nieprzeciętność, pomysłowość i wyjątkowość, nie są pustymi, obcobrzmiącymi słowami. Wypełnią je swoimi osobowościami i ideami, które przekują potem w kreatywne czyny. I tym samym idealnie dopełnią OVO Wrocław

opowiada Patrycja Zielińska, Sales and Retail Coordinator.

Czym jest CreativeMornings?
To inicjatywa, której historia sięga 2008 roku. Właśnie wtedy w Nowym Jorku odbyło się pierwsze spotkanie dla osób zainteresowanych szeroko pojętą kreatywnością. Pomysł był prosty: raz w miesiącu w wybranym miejscu organizowano śniadanie, które swoją obecnością uświetniał ciekawy przedstawiciel kultury.
Przy dobrej kawie, w przyjaznej atmosferze i otoczeniu złaknionych inspiracji ludzi można było otwarcie porozmawiać z przedstawicielami kultury. CreativeMornings to okazja, by dowiedzieć się więcej o rzeczach, o jakich często nie ma się z kim zamienić słowa, i zainspirować się na tyle, by samemu stać się źródłem dobrych pomysłów dla innych. Idea tak prosta i jednocześnie tak ambitna okazała się strzałem w dziesiątkę. Wkrótce kolejne miasta na całym świecie podchwyciły koncepcję organizowania ciekawych spotkań z inspirującymi bohaterami przy wsparciu lokalnych sponsorów.
Spotkania CreativeMornings to inicjatywa wspierana zarówno przez partnerów globalnych, takich jak: Shutterstock, Wix, Adobe i MailChimp, lokalnych w Polsce: firmy Brand Voice i Grupę Me & My Friends jak i lokalnych partnerów wydarzenia w tym miesiącu: OVO Wrocław, Słodko, Etno Cafe, DoubleTree by Hilton Wroclaw. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich chętnych wolontariuszy, partnerów i sponsorów mogących pomóc w przygotowaniu spotkań i tym samym budowaniu marki CreativeMornings we Wrocławiu.
Agenda na 28 lipca 2017 (piątek):
08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Tomasza Jakuba Sysły
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)
Miejsce: patio OVO Wrocław na ul. Podwale 83 we Wrocławiu.
Zapisy internetowe ruszają 24 lipca o godz. 11.00 pod adresem:
https://creativemornings.com/talks/equality-tomasz-jakub-syslo. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.
Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/2u4eUMH
Więcej informacji na temat CreativeMornings Wrocław można znaleźć na:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CreativeMorningsWRO_Łukasz L.U.C Rostkowski.jpg

grafika | 57,2 KB

Pobierz
28.07.2017_Tomasz Jakub Sysło gościem kolejnego spotkania CreativeMorningsWRO pt. Equality.docx

docx | 32,9 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Premiera w Capitolu: Konrad Imiela o Chaosie

temu

Reżyseruje spektakle, gra i śpiewa na scenie, pisze piosenki i scenariusze, a od 2006 roku jest Dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W piątek 21 września o godz. 8.30 Konrad Imiela wystąpi w nowej dla siebie roli. Nie będzie to jednak następny spektakl w repertuarze teatru, a kolejne z globalnych spotkań CreativeMornings podczas którego aktor i reżyser zmierzy się z tematem Chaosu.
Wrocławianie zjedzą po raz pierwszy śniadanie na plaży

temu

Aromat świeżo palonej kawy na plaży nad Odrą w piątkowy poranek? W ten właśnie sposób CreativeMornings obudzi wrocławian 15 czerwca w ZaZoo Beach Bar. Gościem kolejnego kreatywnego spotkania będzie Łukasz Mrowiński, jeden z założycieli Etno Café, który opowie o rzemiośle parzenia kawy.
CreativeMornings chce się pochwalić Wrocławiem w Nowym Jorku

temu

Co najmniej pół tysiąca osób z sześciu kontynentów chce przyjechać 28-31 sierpnia 2018 roku na Summit Camp w Nowym Jorku. Czy do tego grona dołączą wrocławianie jako jedyny zespół z Polski? Po prawie półtora roku zaangażowania w inicjatywę CreativeMornings i 17 kreatywnych spotkaniach z udziałem ponad 1500 uczestników, organizatorzy walczą o swoje marzenie i zbierają środki na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.
Marian Misiak o sile środowiskowej integracji

temu

O mieście i kulturze opowiada za pomocą liter. Marian Misiak zaprojektował nowy symbol Muzeum Narodowego we Wrocławiu i przyczynił się do reaktywacji Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej po 50 latach przerwy. Projektant, typograf i publicysta spotka się z uczestnikami CreativeMorningsWRO w piątek 18 maja o godz. 8:30 w nowej klubokawiarni Recepcja przy ul. Ruskiej 46A.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.