Taniec – wcielenie geniuszu. Piotr Soroka i Karolina Wycisk gośćmi spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Genius”

Taniec – wcielenie geniuszu. Piotr Soroka i Karolina Wycisk gośćmi spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Genius”

Opublikowany

Ludzkie ciało to ciekawa materia. To narzędzie, bez którego żadna codzienna czynność nie ma racji bytu. Ale gdy wprawić je w ruch, ten niezwykły, niecodzienny – o artystycznym zacięciu, przybiera nagle magiczną pozę. Taniec hipnotyzuje, odkrywając zarówno przed jego „właścicielem”, jak i obserwatorami pokłady potężnych możliwości. I sprawia, że pojęcie geniuszu przybiera nową, cielesną i zarazem artystyczną pozę.

Każdy może tańczyć. To naturalny, głęboko zakorzeniony w ludziach język ciała, jakim posługuje się człowiek, i zarazem jeden z lepszych sposobów komunikacji. Bo jak żaden inny najszybciej skraca dystans między ludźmi – cielesny i mentalny. Ale taniec to coś jeszcze. Poprzez tę formę doświadcza się czegoś niezwykłego. Taniec stymuluje nie tylko ciało, ale i umysł, sprawiając, że obie te przestrzenie w pewnym momencie zatracają się w sobie. I w efekcie osiągają apogeum, stając się jednym: wcieleniem geniuszu, który wystarczy tylko uwolnić.
O tym genialnym aspekcie wyrażania siebie poprzez taniec opowiedzą w najbliższy piątkowy poranek w ramach cyklu CreativeMorningsWRO choreograf Piotr Soroka i krytyk teatralna Karolina Wycisk. To twórcy Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej dającej nowe możliwości pracy twórczej artystom, a publiczności – regularny kontakt z szeroko rozumianym tańcem. Oboje prelegenci od lat zajmują się szerzeniem w teorii i praktyce sztuki tanecznej wśród wszystkich zainteresowanych, wychodząc – dosłownie – z tematem na ulice. Podczas spotkania opowiedzą m.in., jak doświadcza tańca osoba ledwie początkująca w tej sztuce, a jak jej wieloletni praktyk, jak odnajduje się ona we współczesnej kulturze i wreszcie jak taniec pomaga człowiekowi rozwijać siebie samego.
Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu CreativeMorningsWRO już w ten piątek 25 sierpnia o 8.30 na Plac Społeczny – Przestrzeń Kreatywna. Będą z nami Mijo Mate, Słodki Chłopak, Dobry Materiał oraz food tracki z Placu Społecznego. Spotkania CreativeMornings to inicjatywa wspierana zarówno przez partnerów globalnych, takich jak: shutterstock, Adobe, MailChimp i WordPress.com, lokalnych w Polsce: firmy Brand Voice i Grupę Me & My Friends. Organizatorzy zapraszają do współpracy wszystkich chętnych wolontariuszy, partnerów i sponsorów mogących pomóc w przygotowaniu spotkań i tym samym budowaniu marki CreativeMornings we Wrocławiu.
Dodatkowo wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w darmowych zajęciach jogi przed spotkaniem o 7:30 z cyklu „Power Yoga!”, które poprowadzi Aleksandra Dul – fit jogini z Fit Street.
Oto pakiet idealny na dobry początek dnia: krótka rozgrzewka, kreatywni prelegenci i pyszne śniadanie – tak się stawia (geniusz) każdego gościa na nogi!
Agenda na 25 sierpnia 2017 (piątek):
07:30 – 8:30 – darmowe zajęcia jogi „Power Yoga!”, które poprowadzi Aleksandra Dul – fit jogini z Fit Street.
08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Wrocławskiej Inicjatywy Tanecznej
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)
Miejsce: plac Społeczny – Przestrzeń Kreatywna we Wrocławiu.
Zapisy internetowe ruszają 21 sierpnia o godz. 11.00 pod adresem:
https://creativemornings.com/talks/genius-piotr-soroka. Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.
Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/2ibxT3l
Więcej informacji na temat CreativeMornings Wrocław można znaleźć na:

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CreativeMorningsWRO_Piotr Soroka.png

grafika | 675 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO Piotr Soroka.jpg

grafika | 2,49 MB

Pobierz
Taniec – wcielenie geniuszu. Piotr Soroka i Katarzyna Wycisk gośćmi spotkania CreativeMorningsWRO pt. „Genius”.docx

docx | 31,7 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Premiera w Capitolu: Konrad Imiela o Chaosie

temu

Reżyseruje spektakle, gra i śpiewa na scenie, pisze piosenki i scenariusze, a od 2006 roku jest Dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W piątek 21 września o godz. 8.30 Konrad Imiela wystąpi w nowej dla siebie roli. Nie będzie to jednak następny spektakl w repertuarze teatru, a kolejne z globalnych spotkań CreativeMornings podczas którego aktor i reżyser zmierzy się z tematem Chaosu.
Wrocławianie zjedzą po raz pierwszy śniadanie na plaży

temu

Aromat świeżo palonej kawy na plaży nad Odrą w piątkowy poranek? W ten właśnie sposób CreativeMornings obudzi wrocławian 15 czerwca w ZaZoo Beach Bar. Gościem kolejnego kreatywnego spotkania będzie Łukasz Mrowiński, jeden z założycieli Etno Café, który opowie o rzemiośle parzenia kawy.
CreativeMornings chce się pochwalić Wrocławiem w Nowym Jorku

temu

Co najmniej pół tysiąca osób z sześciu kontynentów chce przyjechać 28-31 sierpnia 2018 roku na Summit Camp w Nowym Jorku. Czy do tego grona dołączą wrocławianie jako jedyny zespół z Polski? Po prawie półtora roku zaangażowania w inicjatywę CreativeMornings i 17 kreatywnych spotkaniach z udziałem ponad 1500 uczestników, organizatorzy walczą o swoje marzenie i zbierają środki na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.
Marian Misiak o sile środowiskowej integracji

temu

O mieście i kulturze opowiada za pomocą liter. Marian Misiak zaprojektował nowy symbol Muzeum Narodowego we Wrocławiu i przyczynił się do reaktywacji Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej po 50 latach przerwy. Projektant, typograf i publicysta spotka się z uczestnikami CreativeMorningsWRO w piątek 18 maja o godz. 8:30 w nowej klubokawiarni Recepcja przy ul. Ruskiej 46A.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.