Ciekawość to pierwszy stopień do… O pilatesie i nie tylko na CreativeMorningsWRO

Ciekawość to pierwszy stopień do… O pilatesie i nie tylko na CreativeMorningsWRO

Opublikowany

Nie rozstajemy się z nim ani na chwilę, mimo to wciąż ludzkie ciało pozostaje dla nas tajemnicze i niezbadane. Lutowym tematem CreativeMorningsWRO będzie ciekawość, a na pytania uczestników odpowie Gosia Szymczyk, fizjoterapeutka i instruktorka pilatesu, która współpracuje ze sportowcami, aktorami i tancerzami. Bezpłatne spotkanie odbędzie się 23 lutego w siedzibie SYSTEMA przy ul. Ruskiej 51, a dla chętnych rozpocznie się nietypowo o 7:45 od wspólnego treningu.

Jedni zmierzają do celu najkrótszą i sprawdzoną drogą, inni szukają własnej ścieżki, choć może zaprowadzić ich na manowce. W natłoku informacji i pod presją czasu utarte schematy często biorą górę nad nieszablonowymi pomysłami. Dlaczego zadowalamy się najszybszymi odpowiedziami zamiast przyznać, że czegoś nie wiemy i nurtują nas pytania?
,,Nie jestem obdarzony żadnych szczególnym talentem. Cechuje mnie tylko niepohamowana ciekawość”. Te słowa mogłyby nie dziwić, gdyby wypowiedziała je inna osoba niż Albert Einstein, twórca teorii względności i laureat Nagrody Nobla. Mimo, że w XXI wieku technologia otacza nas 24 godziny na dobę, a nauka odsłania kolejne niewiadome, świat wciąż ma swoje sekrety i czeka aż człowiek na nowo się nim zachwyci. ,,Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia”. Einstein powtarzał, że nie ma takiej hipotezy, którą można udowodnić z całkowitą pewnością. Nie powstrzymało to wybitnego fizyka od napisania ponad 300 błyskotliwych prac naukowych.
Zagadką jest nie tylko odległy Wszechświat, ale nawet nasze ciało, z którym nie rozstajemy się ani na chwilę. Najbliższy gość CreativeMorningsWRO, fizjoterapeutka Gosia Szymczyk przedstawi temat ciekawości (ang. Curiosity) przez pryzmat własnej pracy. Jako instruktorka prowadzi zajęcia pilatesu – metody ćwiczeń, która łączy elementy jogi, baletu i ćwiczeń siłowych. Jej zdaniem, często bez zastanowienia zagłuszamy sygnały, które wysyła nasze ciało. Skąd bierze się ból? Dlaczego ciało reaguje w taki, a nie inny sposób?
Gosia Szymczyk
Ruch towarzyszy jej na każdym kroku. Jest byłą pływaczką, zawodową fizjoterapeutką i instruktorką pilatesu, a z zamiłowania - amatorką narciarstwa i snowboardu. Gosia Szymczyk ma nie tylko sport we krwi, ale także szeroką wiedzę na temat fizjoterapii i aktywności fizycznej. Praktykę zdobyła w renomowanym Studio Pilates Karolina Libelt. Obecnie pracuje w Fizjopilates Studio we Wrocławiu i jednocześnie rozwija własny projekt MediMove. Prowadzi treningi personalne i grupowe, treningi medyczne, a także warsztaty prozdrowotne.
Pilates pozwala jej łączyć pasję z pracą, poznawać własne ciało i wspierać inne osoby w uzyskaniu lepszej kondycji i sylwetki. Z rad instruktorki korzystają także sportowcy, tancerze, a nawet aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy. Na najbliższym spotkaniu postara się zaspokoić ciekawość uczestników CreativeMorningsWRO.
Agenda na 23 lutego 2018 r. (piątek):
07:45 – 8:30 – zajęcia pilatesu (dla chętnych)
08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Gosi Szymczyk
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)
Miejsce: SYSTEMA Marcin Szkolnicki, ul. Ruska 51, Pasaż Niepolda, wejście do kamienicy obok klubu Wall Street, 3 piętro.
Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 19 lutego o godz. 11.00 pod adresem: https://creativemornings.com/talks/curiosity-gosia-szymczyk
Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.
Link do wydarzenia na Facebooku: http://bit.ly/FacebookGosiaSzymczyk
Więcej informacji na temat CreativeMornings Wrocław można znaleźć na:
Patronami wydarzenia są: Akademickie Radio LUZ, Wyborcza.pl Wrocław, TVP Kultura, TuWroclaw.com, Wroclaw.pl, Wroclife.pl, Mijo Mate, Dobry Materiał, Woda Jaworowy Zdrój, Ziarnoo. Domowa Piekarnia, Etno Cafe, Kwiatowa - Restauracja na Solnym.
Sponsorzy globalni: Adobe, MailChimp, Wordpress.com.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CreativeMornings_Grafika_Curiosity.jpg

grafika | 447 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_GosiaSzymczyk_ fot.Ada Lipiec-Lenz, własność_SYSTEMA_Marcin_Szkolnicki.jpg

grafika | 317 KB

Pobierz
Ciekawość to pierwszy stopień do… O pilatesie i nie tylko na CreativeMorningsWRO.doc

doc | 51,5 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Miłość jak szkoła życia. Spotkanie z L.U.C-iem z cyklu CreativeMorningsWRO

temu

Mówią, że sztuka to siła napędowa życia artystów. Ale ten kreatywny motor ma różne oblicza. Raz jest emocjonującą przygodą, kiedy indziej niedającym się okiełznać żywiołem. Zasmuca, ale też zachwyca, sprawiając, że życie artysty staje się prawdziwą sztuką przetrwania w dzisiejszym świecie. I właśnie o tym trudnym aspekcie kreatywnej duszy opowie kolejny gość cyklu  CreativeMorningsWRO – Łukasz L.U.C Rostkowski już 2 czerwca o 8.30.
Premiera w Capitolu: Konrad Imiela o Chaosie

temu

Reżyseruje spektakle, gra i śpiewa na scenie, pisze piosenki i scenariusze, a od 2006 roku jest Dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W piątek 21 września o godz. 8.30 Konrad Imiela wystąpi w nowej dla siebie roli. Nie będzie to jednak następny spektakl w repertuarze teatru, a kolejne z globalnych spotkań CreativeMornings podczas którego aktor i reżyser zmierzy się z tematem Chaosu.
Wrocławianie zjedzą po raz pierwszy śniadanie na plaży

temu

Aromat świeżo palonej kawy na plaży nad Odrą w piątkowy poranek? W ten właśnie sposób CreativeMornings obudzi wrocławian 15 czerwca w ZaZoo Beach Bar. Gościem kolejnego kreatywnego spotkania będzie Łukasz Mrowiński, jeden z założycieli Etno Café, który opowie o rzemiośle parzenia kawy.
CreativeMornings chce się pochwalić Wrocławiem w Nowym Jorku

temu

Co najmniej pół tysiąca osób z sześciu kontynentów chce przyjechać 28-31 sierpnia 2018 roku na Summit Camp w Nowym Jorku. Czy do tego grona dołączą wrocławianie jako jedyny zespół z Polski? Po prawie półtora roku zaangażowania w inicjatywę CreativeMornings i 17 kreatywnych spotkaniach z udziałem ponad 1500 uczestników, organizatorzy walczą o swoje marzenie i zbierają środki na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.