Linda Parys o odwadze, która nie lubi komfortu

Linda Parys o odwadze, która nie lubi komfortu

Opublikowany

Linda Parys ubiera ludzi i ich historie. Do tej pory znana we Wrocławiu przede wszystkim jako założycielka i właścicielka Fu-Ku, unika zaszufladkowania i wciąż stawia sobie nowe wyzwania. Jakie? O odwadze i nieustannym wychodzeniu ze strefy komfortu opowie podczas spotkania CreativeMorningsWRO, które rozpocznie się 23 marca o godz. 8:30 w galerii BWA Studio przy ul. Ruskiej 46a we Wrocławiu.

Ryzyko, ciekawość, działanie. Trzy szczeble, bez których trudno przeskoczyć od snucia marzeń do ich realizacji. Lindzie Parys po tej drabinie udało się wspiąć bardzo szybko. Własną firmę założyła w wieku 22 lat, podczas studiów, z głową pełną pomysłów, ale bez wielkich pieniędzy w portfelu. Od początku chciała promować polską modę i design, dlatego zaprosiła do współpracy utalentowanych, choć wówczas mało znanych projektantów. Najpierw otworzyła własny concept store i studio fotograficzne, potem na ulice Wrocławia i innych miast wyjechał Fashion Truck, czyli butik na czterech kółkach z modą polskich twórców.
Słowo ,,odwaga”, czyli temat marcowego spotkania CreativeMornings, Linda Parys mogłaby odmieniać przez wszystkie przypadki, ale zamiast tego woli skromnie przyznać, że po prostu robi to, co kocha. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych, która realizuje się jako stylistka i fotograf. Aby napędzać swoje kolejne projekty, potrzebuje czasu, aby zwolnić. Kiedy w 1986 roku w Rzymie otwierał się pierwszy lokal globalnej sieci fast-foodów, Carlo Petrini w geście protestu wyszedł na ulicę z domową pizzą i makaronem. Linda Parys przeszczepiła ideę slow life i slow food na grunt mody i otworzyła w 2011 roku Fu-Ku Concept Store, oferując na półkach polskie ubrania, torebki i biżuterię jako alternatywę wobec trendów lansowanych przez koncerny.

Większość osób postrzega mnie przez pryzmat właścicielki Fu-Ku. A ja mam potrzebę, aby raz na jakiś czas znów ruszyć w nieznane, opuścić strefę komfortu i wyznaczyć sobie nowe wyzwania. Wtedy warto zrzucić odgórnie narzuconą maskę, aby wciąż dobrze czuć się w swojej skórze.

Linda Parys

Uczestnicy marcowego spotkania CreativeMorningsWRO będą mieli okazję porozmawiać z Lindą i poznać ją z mniej znanej strony. Czy sama siebie postrzega jako odważną? Co zrobić, gdy podążanie za zawodowymi pragnieniami odciska się piętnem na przyjaźniach i oczekiwaniach innych ludzi? Jak upewnić się, że nasze wybory są słuszne? I czy warto poświęcać się jednemu projektowi bez reszty?
Linda Parys
Fotograf oraz stylistka z zawodu i zamiłowania. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na kierunku Fotografia i Multimedia oraz Sztuka Mediów, Międzynarodowe Forum Fotografii Kwadrat, Akademię Wizażu i Stylizacji oraz filologię francuską. W 2011 roku założyła we Wrocławiu Fu-Ku - jeden z pierwszych concept store’ów w kraju. Pięć lat później uruchomiła pierwszy Fashion Truck, aby na czterech kółkach docierać z kreacjami polskich projektantów również do innych miast.
Swoimi pasjami mogłaby obdzielić kilka osób. Realizuje sesje zdjęciowe dla marek, fotografuje sztukę, w wolnym czasie stawia kroki na kolejnych kontynentach. Od najmłodszych lat i pierwszych podróży nie rozstaje się z aparatem. Jej obiektyw jak i spojrzenie na modę zawsze szukają na pierwszym planie ludzi i osobistych historii, które mogą oni opowiedzieć.
Agenda na 23 marca 2018 r. (piątek):
08:30 – 9:00 – rejestracja i śniadanie
09:00 – 9:10 – rozpoczęcie, powitanie
09:10 – 09:30 – wystąpienie Lindy Parys
09:30 – 10:00 – pytania od publiczności i zakończenie (można wracać do pracy) :)
Miejsce: BWA Studio, ul. Ruska 46a, III piętro, Wrocław.
Zapisy internetowe ruszają w poniedziałek 19 marca o godz. 11.00 pod adresem:
Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1639917492761713/.
Więcej informacji na temat CreativeMornings Wrocław można znaleźć na:
Sponsorzy globalni: Adobe, MailChimp, Wordpress.com.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

CreativeMorningsWRO_Linda Parys o odwadze, która nie lubi komfortu.doc

doc | 66,5 KB

Pobierz
CreativeMorningsWRO_prelegentka_LindaParys_fot.Linda Parys.jpg

grafika | 332 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Premiera w Capitolu: Konrad Imiela o Chaosie

temu

Reżyseruje spektakle, gra i śpiewa na scenie, pisze piosenki i scenariusze, a od 2006 roku jest Dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu. W piątek 21 września o godz. 8.30 Konrad Imiela wystąpi w nowej dla siebie roli. Nie będzie to jednak następny spektakl w repertuarze teatru, a kolejne z globalnych spotkań CreativeMornings podczas którego aktor i reżyser zmierzy się z tematem Chaosu.
Wrocławianie zjedzą po raz pierwszy śniadanie na plaży

temu

Aromat świeżo palonej kawy na plaży nad Odrą w piątkowy poranek? W ten właśnie sposób CreativeMornings obudzi wrocławian 15 czerwca w ZaZoo Beach Bar. Gościem kolejnego kreatywnego spotkania będzie Łukasz Mrowiński, jeden z założycieli Etno Café, który opowie o rzemiośle parzenia kawy.
CreativeMornings chce się pochwalić Wrocławiem w Nowym Jorku

temu

Co najmniej pół tysiąca osób z sześciu kontynentów chce przyjechać 28-31 sierpnia 2018 roku na Summit Camp w Nowym Jorku. Czy do tego grona dołączą wrocławianie jako jedyny zespół z Polski? Po prawie półtora roku zaangażowania w inicjatywę CreativeMornings i 17 kreatywnych spotkaniach z udziałem ponad 1500 uczestników, organizatorzy walczą o swoje marzenie i zbierają środki na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.
Marian Misiak o sile środowiskowej integracji

temu

O mieście i kulturze opowiada za pomocą liter. Marian Misiak zaprojektował nowy symbol Muzeum Narodowego we Wrocławiu i przyczynił się do reaktywacji Wystawy Wrocławskiej Grafiki Użytkowej po 50 latach przerwy. Projektant, typograf i publicysta spotka się z uczestnikami CreativeMorningsWRO w piątek 18 maja o godz. 8:30 w nowej klubokawiarni Recepcja przy ul. Ruskiej 46A.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.