20 milionów złotych na spłatę zadłużenia w US i ZUS dla przedsiębiorców

20 milionów złotych na spłatę zadłużenia w US i ZUS dla przedsiębiorców

Opublikowany

Prowadzenie firmy to szansa na niezależność, a też duża odpowiedzialność. Niekiedy zwykłe opóźnienia kontrahentów w płatności za faktury powodują powstanie zaległości podatkowych czy też brak funduszy na bieżącą działalność. Czy rzeczywiście oznacza to sytuację bez wyjścia dla przedsiębiorcy?

Osoby decydujące się na otwarcie własnej firmy podejmują jednocześnie szereg zobowiązań. Do najważniejszych obowiązków należą przede wszystkim: systematyczne i terminowe rozliczanie wynagrodzeń pracowników, opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne za dany miesiąc na konto ZUS, uiszczanie podatku VAT oraz złożenie odpowiednich deklaracji do Urzędu Skarbowego. Brak realizacji powyższych założeń może wiązać się z pojawieniem się długów, a także wpisaniem do oficjalnego rejestru dłużników.
Zadbaj o „czystą kartę”
Dla tych przedsiębiorców, którzy ze względu na zdarzenia losowe, opóźnienia w płatnościach za wystawione faktury czy też działania ze strony nierzetelnych kontrahentów nie mogą się wywiązać ze swoich zobowiązań, są już dostępne konkretne rozwiązania. W pierwszej kolejności mogą się oni zwrócić do instytucji, wobec których powstały zaległości z prośbą o rozłożenie długu na raty, a w ściśle określonych sytuacjach o jego umorzenie. Aby tego dokonać należy spełnić określone wymagania.

Podstawowym warunkiem np. w przypadku Urzędu Skarbowego jest złożenie odpowiedniego wniosku. Przedsiębiorca powinien w nim określić o jaką ulgę się ubiega i na jakich warunkach chciałby uregulować dług. Warto jednak pamiętać, że decyzja jest kwestią indywidualną.

mówi Szymon Kwiatoń, ekspert Move On Finance, firmy z branży finansowej, specjalizującej się w pomocy zadłużonym przedsiębiorcom.

Problem zaczyna się w sytuacji, kiedy decyzja fiskusa jest negatywna. Co wtedy?

Na rynku finansowym do tej pory brakowało alternatywy, która umożliwiłby szybką spłatę zadłużenia z równoczesną gwarancją uzyskania dodatkowych środków na rozwój firmy. Analizując potrzeby przedsiębiorców podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu innowacyjnego rozwiązania, które umożliwia spłatę zaległości bez konieczności poddania się egzekucji skarbowej. Ten ostatni aspekt jest niezwykle ważny dla prowadzenia biznesu, bowiem posiadanie tzw. „czystej karty” w urzędach jest istotne nie tylko dla samego prowadzenia działalności, ale też kluczowe np. w postępowaniach przetargowych czy przy ubezpieczeniu członków rodziny.

podkreśla Agata Brucko-Stępkowska, Prezes Move On Finance

Skorzystaj z pomocy ekspertów
W odpowiedzi na bieżące potrzeby przedsiębiorców, eksperci z Move On Finance opracowali dwa nowatorskie rozwiązania: Cash On i Clean Up.

Zarówno pierwszy, jak i drugi model finansowania jest skierowany do tych przedsiębiorców, którzy mają zadłużenie w ZUS bądź US oraz zostali wpisani na „czarną listę” dłużników. Zdajemy sobie sprawę, że stanowi to dla nich duży problem, szczególnie jeżeli chcą pozyskać dodatkowe finansowanie na rozwój firmy. Dla wielu właścicieli fakt posiadania zadłużenia oznacza nie tylko ryzyko utraty reputacji, ale także realną przeszkodę w dalszym prowadzeniu działalności, aż po wizję ogłoszenia upadłości. Jako specjaliści rynku finansowego postanowiliśmy znaleźć takie rozwiązanie, które umożliwiłoby polskim przedsiębiorcom nie tylko uregulowanie długów, ale także uzyskanie pomocy na dalszy rozwój. Zależało nam, aby takie sytuacje, z którymi często borykają się firmy: jak opóźniające się faktury, upadłość kontrahenta czy nieuczciwa konkurencja, nie przekreślały prowadzenia własnej działalności.

zwraca uwagę jeden z ekspertów Move On Finance.

Unikaj kryzysów, rozwijaj biznes
O popularności samego rozwiązania wśród przedsiębiorców świadczą liczby.

Na spłaty w ZUS i US (Cash On) w 2018 roku przeznaczamy ok. 20 mln złotych miesięcznie. W ramach obsługi Clean Up udzielamy kredytów na spłatę wpisów w bazach firm o miesięcznej wartości 500 tys. złotych. W 2019 roku zaplanowaliśmy także uruchomienie finansowania pod zabezpieczenie hipotek.

informują eksperci od finansów z Move On Finance.

Tak skonstruowane rozwiązania pozwalają firmom zażegnać kryzysy pojawiające się w ramach prowadzenia działalności, często też okazują się jedynym ratunkiem na uniknięcie zaległości m.in. względem organów państwowych i poważnych konsekwencji. Dzięki rozwiązaniom przygotowanym przez ekspertów rynku finansowego, przedsiębiorcy mogą zyskać realną pomoc i realizować swoje biznesowe plany bez ryzyka utraty płynności.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Move On Finance Agata Brucko-Stępkowska.jpg

grafika | 2,24 MB

Pobierz
Move On Finance_20 milionów złotych na spłatę zadłużenia w US i ZUS dla przedsiębiorców.doc

doc | 69 KB

Pobierz
Powiązane artykuły
Wrocławska firma wesprze 260. dzieci z Afryki

temu

3 tysiące USD w pierwszej transzy – tyle środków na odnowienie kompleksu szkolnego w Zanzibarze przekazała spółka z Wrocławia mieszkańcom osady Mikungunini. To już kolejna inicjatywa Futuro Finance, która wspiera interesy społeczne - nie tylko w Polsce, ale także na Ukrainie czy w Afryce.
Franczyza finansowa – własny biznes z potencjałem

temu

Brak opłaty stałej oraz wpisowej, profesjonalne wsparcie na każdym etapie uruchamiania oraz prowadzenia placówki, a także bogate zaplecze analityczne i marketingowe – to tylko niektóre z atutów prowadzenia franczyzy Futuro Finance. Jeśli myślisz o własnej działalności – skorzystaj z know-how doświadczonego partnera i rozwijaj swój biznes w branży finansowej.
Gotują i pomagają dzieciom w całej Polsce

temu

Zespół Futuro Finance – wrocławskiej spółki z branży finansowej, po raz kolejny udowadnia, że pomagać można na wiele sposobów. „Kulinarne Poniedziałki” to nowa inicjatywa, której celem jest wsparcie Akcji Pajacyk - programu Polskiej Akcji Humanitarnej. – To dla nas ogromna satysfakcja, że pomoc potrzebującym, stała się także okazją, aby zintegrować zespół - mówią pomysłodawcy akcji.
Dłużnicy łatwiej spłacą swoje zobowiązania

temu

Coraz więcej Polaków mających problem ze spłatą zobowiązań, zostaje wpisanych do oficjalnych rejestrów. Czy możliwe jest wyjście z impasu? Na rynku finansowym pojawił się nowy produkt, dzięki któremu można uregulować blokujące w działaniach zaległości, przy jednoczesnym pozyskaniu dodatkowych środków na rozwój firmy!

CreativeMornings chce się pochwalić Wrocławiem w Nowym Jorku

Co najmniej pół tysiąca osób z sześciu kontynentów chce przyjechać 28-31 sierpnia 2018 roku na Summit Camp w Nowym Jorku. Czy do tego grona dołączą wrocławianie jako jedyny zespół z Polski? Po prawie półtora roku zaangażowania w inicjatywę CreativeMornings i 17 kreatywnych spotkaniach z udziałem ponad 1500 uczestników, organizatorzy walczą o swoje marzenie i zbierają środki na wyjazd do Stanów Zjednoczonych.